عاشقانه کاکتوسی سخن عشق غمگین

موضوع:  درخت

درخت

روزی پسر غمگین نزد درختی خوشحال رفت و گفت : من پول لازم دارم
درخت گفت : من پول ندارم ولی سیب دارم . اگر می­خواهی می­توانی
تمام سیب­های درخت را چیده و به بازار ببری و بفروشی تا پول بدست آوري
.


آن وقت پسر تمام سیب­های درخت را چید و برای فروش برد . هنگامی که پسر بزرگ شد ، تمام پولهایش را خرج کرد و به نزد درخت بازگشت و گفت می­خواهم یک خانه بسازم ولی پول کافی ندارم که چوب تهیه کنم .
درخت گفت : شاخه­های درخت را قطع کن . آنها را ببر و خانه­ای بساز .
و آن پسر تمام شاخه­های درخت را قطع کرد. آنوقت درخت شاد و خوشحال بود. پسر بعد از چند سال، بدبخت­تر از همیشه برگشت و گفت: می­دانی ؟ من از همسر و خانه­ام خسته شده­ام و می­خواهم از آنها دور شوم ، اما وسیله­ای برای مسافرت ندارم .درخت گفت : مرا از ریشه قطع کن و میان مرا خالی کن و روی آب بینداز و برو . .
پسر آن درخت را از ریشه قطع کرد و به مسافرت رفت . اما درخت هنوز خوشحال بود .
شما چی دوستان ؟ آیا حاضرید دوستانتان را شاد کنید ؟ آیا حاضرید برای شاد کردن دیگران بها بپردازید ؟ آیا پرداخت این بها حد و مرزی دارد ؟مسیح فرمود : بهترین دوست کسی است که جان خود را فدا کند .
آیا شما حاضرید به خاطر خوشبختی و شادی کسی حتی جان خود را فدا کنید . منظورم این نیست که باید این کار رو بکنید . منظور از این پرسش فقط یک چیز بود ، آیا کسی را بی قید و شرط دوست دارید ؟ چند نفر ؟
عیب جامعه این است که همه می­خواهند فرد مهمی باشند ولی هیچکس نمی­خواهد انسان مفیدی باشد .
درختان میوه خود را نمی­خورند ،ابرها باران را نمی­بلعند ،رودها آب خود را نمی­خورند ،
چیزی که برگان دارند ، همیشه به نفع دیگران است .
اوشو ميگه : همه آنچه که جمع کردم برباد رفت و همه آنچه که بخشیدم ، مال من ماند . آنچه که بخشیدم هنوز با من است و آنچه که جمع کردم از دست رفت .
در واقع انسان جز آنچه که با دیگران تقسیم می­کند ، چیزی ندارد . عشق ، پول و مال نیست که بتوان آن را جمع کرد . عشق ، عطر و طراوتی است که باید با دیگران تقسیم کرد .هر چه بیشتر بدست می­آوری ، هرچه کمتر می­بخشی ، کمتر داری....زیگ زیگلار : محبت ، یعنی دوست داشتن مردم ، بیش از استحقاق آنها

این دقیقاً کاریه که خدا با ما کرده ؟ کدوم از ما می­تونه با جرأت بگه که من لیاقت داشتم که خدا من رو دوست داشته باشه ؟با امید اینکه آسمون زندگیتون به رنگ یکرنگی عشق باشه


تگ ها 

  ارسال  نظر

سوال: اسب سفید رستم چه رنگی بود؟(فارسی بنویسید)

پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler